Altai Lady GTX®

Numer katalogowy: 
2731
Orientacyjna cena detaliczna (z VAT): 
1059 zł
Twardość podeszwy: 
Rozmiar: 
3,5 - 9
Materiał zewnętrzny: 
Skóra zamszowa / mesh
Wyściółka: 
GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Wkładka: 
Wkładka AIR-ACTIVE® Soft Print drysole
Podeszwa: 
Meindl Multigriff® by Vibram®
Kolor: 
reed/mallow

Model Altai GTX to nowoczesny but trekkingowy, odwołujący się do klasyki, powstały z okazji 35 rocznicy współpracy na linii Meindl - Gore.

Buty Meindl Altai GTX wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, z wykorzystaniem skóry zamszowej. Model ten został wyposażony został w technologię MFS, wykorzystującą specjalny rodzaj pianki, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do stopy zapewniając najwyższy komfort użytkowania. Dodatkowo na miękko wykończonym języku oraz z boku buta zamontowano specjalne przelotki, pozwalające jeszcze lepiej dopasować obuwie do stopy. Dodatkową cechą charakteryzującą model Altai GTX jest gumowy otok znajdujący się na około buta, chroniący go przed kamieniami czy korzeniami. Zastosowana membrana Gore-Tex zapewnia doskonałą wodoszczelność dzięki czemu stopy pozostają suche podczas wycieczki. Specjalna wkładka Air-Active Soft Print drysole wykonana została z materiałów doskonale magazynujących oraz wchłaniających pot, zapewniając jednocześnie szybkie schnięcie. Ponadto wkładka dopasowuje się do kształtu stopy co znacząco poprawia komfort użytkowania. Buty Meindl Altai GTX posiadają podeszwę typu B uznanej marki Vibram, zapewniającą doskonałą przyczepność w terenie. Ich przeznaczenie to klasyczny trekking po łagodnych ścieżkach górskich.

Podeszwa B

Aktywność: wymagające trekkingi w niskich górach, lekkie trekkingi górskie 
Teren: nierówne szlaki, strome szlaki górskie

GORE-TEX® Performance Comfort Footwear

Obuwie GORE-TEX® Performance Comfort utrzymuje optymalny klimat dla Twoich stóp podczas wielu rodzajów aktywności outdoorowych i rożnych warunków pogodowych.

MFS System

Memory Foam System to technologia sprawdzona i stosowana od lat w butach miendl. Dzięki niej odczuwamy idealne dopasowanie butów do naszych stóp. Specjalnie opracowana mieszanka pianki używana jest na wykończenie mankietu cholewki. Pianka działa pod wpływem ciepła prze co odpowiednio formuje się do stopy. Profil mankietu pracuje podczas marszu, stabilizuje stopy, ale ich nie uciska. Zapewnia to najwyższy możliwy komfort!

Technologia wykorzystująca piankę, która, dzięki unikalnemu systemowi rozpoznawania temperatury, doskonale dopasowuje się do kształtu stopy. 

Buty Meindl