Testy

Buty Meindl Lavis GTX

Jestem sprzętowym konserwatystą i minimalistą. W dobie postępującej specjalizacji każdego elementu turystycznego wyposażenia staram się wybierać modele jak najbardziej uniwersalne. Weźmy buty - kilkanaście lat temu kupiłem swoje pierwsze treki i chodziłem w nich w lecie, zimie, po górach i pustyniach. Wtedy było to dość powszechne podejście, dziś każdy popupkałby się na taką beztroskę w czoło. Łącznie ze mną.

Buty Meindl Ontario

Buty Meindl Ontario to najlepszy wybór dla szukających, lekkich, bardzo wygodnych, oddychających, trzysezonowych butów miejskich lub podejściowych.

Meindl Vakuum Lady Ultra

Buty bardzo wygodne i komfortowe. Doskonałe do chodzenia po nierównym terenie oraz zróżnicowanym podłożu. W tych butach mogłam nareszcie chodzić pewnie po kamienistych ścieżkach. Będąc po urazie kolana i operacji nie odczuwałam leku przed stąpaniem, bo stopa była bardzo stabilna. Lekkie, więc noga się nie męczy podczas długich spacerów. Dostosowują się idealnie do stopy. Noga się nie poci i nie jest w nich gorąco.Wykonane są bardzo solidnie. Rewelacyjna podeszwa-świetnie amortyzuje i nie czuć kamieni "pod butem".

Meindl Vegas Lady

Szukałem butów uniwersalnych, czyli na co dzień i do zadań specjalnych. Czy się udało? W stu procentach tak. Po rozpakowaniu od razu widać jakość wykonania, Meindl to solidna marka. I tym razem oferuje produkt z najwyższej półki. Szukałem butów do codziennego użytkowania, czyli dojście do pracy, wyjście na zakupy, jazda na rowerze, jazda samochodem. Spisują się świetnie, praktycznie nie czuć ich na stopach. Jednak ich idealne środowisko to lekki teren górski. Utwardzone ścieżki, żwirowo-kamienne trakty, leśne drogi.

Meindl Litepeak GTX

Buty dotarły  do mnie bardzo ładnie zapakowane i zabezpieczone. Gdy wyjąłem je, zaskoczyła mnie ich lekkość i jakość wykończenia, oraz żywe kolory  - zupełnie jak na zdjęciach.
 
Po pierwszym włożeniu na nogę nic mnie nie gniotło i nie czułem większego dyskomfortu. Po zasznurowaniu przyległy ściśle. Po odsznurowaniu zdejmuje się je wygodnie i szybko. Początkowo po pierwszym marszu lekko mnie obtarły na piętach.

W drodze na ośmiotysięcznik

Model: Anden Lady MFS
Miejsce i czas testu: Teneryfa (wulkan Teide) - czerwiec 2017 r., wyprawa na Broad Peak (ośmiotysięcznik w Karakorum) - czerwiec-lipiec 2017 r.

MEINDL JORASSE GTX – MOJE BUTY NA KAZBEK

Gdy tylko dostałam zaproszenie do udziału w letniej wyprawie na Kazbek, wiedziałam, że od wyboru nomen omen zimowych butów już się nie wywinę.

500 km na górskich szlakach w butach Jersey Lady Pro

Jak każda wyprawa, tak i ta zaczęła się od luźnych rozmów, oglądania filmików na YT, była pomysłem na ciekawe spędzenie urlopu. Postanowiliśmy zrealizować marzenie i wybrać się na Główny Szlak Beskidzki od Wołosatego do... . No właśnie mając dwa tygodnie urlopu do końca nie wiedzieliśmy dokąd dojdziemy.

 

Korona Beskidu Śląskiego w butach Meindl Antelao Lady GTX

Miendl Antelao Lady GTX
Test butów Antelao Lady GTX, przeprowadzony w czasie zdobywania Korony Beskidu Śląskiego.

Strony

Buty Meindl