Grenlandia 2009

Dawid Kaszlikowski i Eliza Kubarska - Grenlandia

Tegoroczna eksploracja polskiego duetu oraz ich 4 osobowego team-u to niezwykła podróż. Wyprawa wiedzie przez lodowate morze, wśród wąskich fiordów, wzdłuż stromych brzegów w wywrotnych morskich kajakach.

Grenlandia znana jest z wśród alpinistów jako rejon o wielkim potencjale. Szczególnie sławny fiord Tasermjut jest licznie odwiedzany przez alpinistów. Celem wyprawy są jednak góry oddalone o 100-200 km, otaczające fiord Torssukattak, małą wioskę Aapilottoq i wąską gardziel Prince Christian Sund. Są to dziewicze regiony na których nie stanął żaden człowiek. Przedsięwzięcie jest absolutnie pionierskie co charakteryzuje polskich podróżników.
Ponieważ droga wymaga doskonałego przygotowania i niezawodnego sprzętu ekipa wybrała kilka modeli buty Meindl m.in Air Revolution 9.0, Air Revolution 3.1 oraz Vakuum GTX.

Eliza i David to jedni z najbardziej aktywnych polskich alpinistów. Specjalizują się w zdobywaniu dziewiczych trudnych szczytów i wytyczaniu nowych dróg alpinistycznych. Mają na swoim koncie wspinaczki w górach całego świata od Alaski, Himalajów i Grenlandii po pustynne turnie w Mali czy granitowe szczyty na Madagaskarze.

Życzymy osiągnięcia celu i bezpiecznego powrotu do Polski.

Więcej na stronie www.verticalvision.pl