Korona Jezior Ziemi

Korona Jezior Ziemi w butach Meindl

Miło nam oznajmić, że grupa "Kamil Iwankiewicz Extreme Adventure" na realizację kolejnych etapów swojego projektu wybrała buty Meindl. W skład grupy wchodzą: Kamil Iwankiewicz, Krzysztof Iwankiewicz, Łukasz Gaweł, Bogumił Buczyłko oraz Magdalena Buczyłko. Projekt "Korona Jezior Ziemi" zakłada nurkowanie w najwyżej położonych jeziorach na naszej planecie na każdym z 7 kontynentów:
 
 
  1. Licancabur 5916 m.n.p.m. Boliwia, Ameryka Południowa - zrealizowany marzec 2009 - ustanowienie Rekordu Świata;
  2. Matscherjochsee 3185 m.n.p.m. Włochy, Europa - zrealizowany sierpień 2009;
  3. Jezioro Słońca 4200 m.n.p.m. Meksyk, Ameryka Północna - kwiecień 2010;
  4. Ridonglabo 5801 m.n.p.m Nepal, Azja - planowany wyjazd lipiec 2011;
  5. Pewe 5550 m.n.p.m Antarktyda - planowany wyjazd luty 2012;
  6. Simba Tarn 4650 m.n.p.m Kenia, Afryka - planowany wyjazd lipiec 2013;
  7. Cootapatamba 2050 m.n.p.m Australia - planowany wyjazd grudzień 2014.

Już 20 kwietnia projekt przenosi się do Meksyku w góry Sierra Nevada, żeby zmierzyć się z najwyżej usytuowanymi jeziorami Ameryki Północnej, Jeziorem Słońca i Jeziorem Księżyca. Te 2 akweny leżą na wysokości 4200 m.n.p.m w jednym z najbardziej sejsmicznych miejsc na świecie. Wyprawa to również kontynuacja eksperymentów medycznych wykonywanych we współpracy z wydziałem medycznym Uniwersytety Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Te pionierskie badania z zakresu fizjologii nurkowej mają na celu lepsze poznanie organizmu ludzkiego przebywającego w ekstremalnych warunkach.

Uczestnicy wyprawy wybrali modele Vakuum GTX oraz Safari Mid. Kolejny raz buty Meindl będą wspierać swoich użytkowników w najcięższych warunkach, na różnych szerokościach geograficznych i w różnym klimacie.

Życzymy powodzenia!
Meindl Polska

Więcej informacji o zespole, jego osiągnięciach i planach można znaleźć na stronie www.wyprawy.az.pl