Laos i Filipiny - Ethnic and Climbing Expedition

Ethnic and Climbing Expedition to wyprawa, w której uczestniczyli Łukasz Bartoszewicz, Katarzyna Nowocin oraz Artur Pierzchniak. Realizacja projektu zajęła około 4 miesięcy (od stycznia do kwietnia 2015 roku). Jej celem była klasyczna wspinaczka w Laosie, wytyczenie nowych dróg, a także poszukiwania nowych regionów oraz sektorów wspinaczkowych, zarówno w Laosie jak i na Filipinach. Drugim założeniem było zapoznanie się z tradycjami oraz kultuą plemienia Tau't Batu, zamieszkującego filipińską wyspę Palawan. Dolina Singnapan, która była eksplorowana podczas wyprawy, jest bardzo rzadko uczęszczaną wyspą.

Największym wyzwaniem było poruszanie się w dżungli charakretyzującej się bardzo wysoką wilgotnością i wysokimi temperaturami oraz górzystym terenie. 

Ekspedycji towarzyszyły buty Meindl, a konkretnie model XO 8.0. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, z tej jakże ciekawej ekspedycji. Zapraszamy do oglądania!

Więcej informacji o wyprawie znajduje się na stronie: http://lukaszbartoszewicz.blogspot.com/ a także na naszym oficjalnym profilu https://www.facebook.com/meindl.polska

Meindl XO 8.0
Meindl XO 8.0
Meindl XO 8.0