FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. W jaki sposób mogę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta?

Skontaktować można się z nami poprzez telefon: 33 828 18 30 lub wiadomość e-mail: meindl@meindl.pl. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00.


2. Czy pracownik Biura Obsługi Klienta może pomóc złożyć mi zamówienie?

Tak. Pracownik BOK może pomóc w złożeniu zamówienia. W celu sprawnego przeprowadzenia procesu zamawiania prosimy o wcześniejsze przygotowanie listy produktów, które mają znajdować się w Twoim zamówieniu. Zamówienie możesz złożyć telefonicznie lub wysyłając na adres e-mailowy meindl@meindl.pl:

- listę produktów;

- dane do wysyłki wraz z numerem telefonu;

- formację o formie płatności i dostawy.


3. Czy mogę użyć kilku Kodów Rabatowych w jednym zamówieniu?

Nie. W jednym zamówieniu można użyć tylko jednego Kodu Rabatowego. Rabaty nie łączą się.


4. Nie otrzymałem Kodu Rabatowego za zapisanie się do newslettera, co zrobić?

Sprawdź wszystkie foldery w swojej skrzynce pocztowej, czasami powiadomienia trafiają do folderu spam. Jeśli nadal nie ma Twojego Kodu skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


5. Kod Rabatowy nie działa, jakie mogą być tego przyczyny?

Sprawdź czy Kod Rabatowy został wpisany poprawnie (brak spacji przed i po Kodzie, takie same znaki itp.). Sprawdź czy Kod jest ważny. Kody zazwyczaj mają określoną datę ważności oraz działają na wybrane produkty lub marki. W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z BOK.


6. Jaką formę dostawy mogę wybrać i ile ona kosztuje?

Klient składając zamówienie w naszym sklepie może wybrać między dostawą kurierem DPD, kurierem InPost, a wysyłką do Paczkomatu Inpost w cenie 15,00 zł. Dodatkowo, składając zamówienie o wartości 200 zł i wzwyż – dostawa jest gratis. 


7. Jaka forma dostawy obsługuje płatności za pobraniem?

 

Płatność za pobraniem umożliwiają następujące metody dostawy:

- Kurier DPD

- Kurier inPost

- Paczkomaty Inpost


8. Jak opłacić paczkę „za pobraniem”  w paczkomacie ?

Możliwości opłacenia paczki jest wiele: PayByLink, Płatność BLIK, Apple Pay (dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS), Google Pay (dla smartfonów z systemem operacyjnym Android) lub płatność kartą w aplikacji.


9. Jak mogę dokonać przedpłaty za moje zamówienie?

Możesz dokonać płatności on-line za pośrednictwem Autopay S. A. (szybki przelew, płatność kartą Visa lub Mastercard, BLIK, portfele elektroniczne Apple Pay lub Google Pay). Możliwa jest również płatność przelewem tradycyjnym lub poprzez PayPal. Wszystkie dostępne opcje płatności widoczne są podczas składania zamówienia w naszym sklepie w kroku potwierdzającym opcje dostawy i płatności.


10. W moim zamówieniu wystąpił błąd płatności. Jak mogę ponowić płatność?

Mailowo zostanie wysłana do Ciebie wiadomość z opcją ponownej płatności. Jeżeli jej nie widzisz, sprawdź czy nie trafiła do folderu spam. Jeżeli jednak w dalszym ciągu masz problem z opłaceniem zamówienia, skontaktuj się z BOK.


11. Produkt, który chcę kupić jest niedostępny. Czy jest szansa, że będzie dostępny u producenta na stanie?

W takim wypadku proszę skontaktować się z BOK. Pracownik sprawdzi dostępność produktu i poinformuje o możliwym czasie oczekiwania na dostawę.


12. Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?

Tak. Na zwrot zakupionych produktów dajemy 30 dni. Produkt zwracany jest na koszt klienta. Prosimy o wypełnienie formularza zwrotu (zamieszczonego na odwrocie dokumentu sprzedaży) i dołożenie go do paczki zwrotnej.

Adres do zwrotu: 

Sklep Internetowy meindl.pl

ul. Bielska 1124,

43-374 Buczkowice


13. W jaki sposób zostaną zwrócone do mnie pieniądze?

Pieniądze zwracamy w taki sam sposób, w jaki została dokonana płatność. W przypadku transakcji dokonanych kartą płatniczą zwrot zostanie wykonany na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej kupującego. W przypadku płatności za pobraniem pieniądze zwracamy na wskazany przez klienta numer konta bankowego.


14. Zakupiony przez mnie produkt jest za mały/ za duży. Czy można wymienić produkt?

Tak. Oferujemy szybkie wymiany. W tym celu proszę skontaktować się z BOK, podać numer zamówienia bądź dane, na jakie zamówienie zostało złożone, oraz kod produktu, na jaki ma być dokonana wymiana. Po ustaleniu szczegółów prosimy o zapakowanie paczki wraz wypełnionym formularzem (zaznaczyć okienko "wymiana") i wysłanie na nasz adres:
Sklep Internetowy meindl.pl
ul. Bielska 1124,
43-374 Buczkowice.
Po otrzymaniu przesyłki zwrotnej, nadamy do Ciebie paczkę z nowym produktem.


15. Potrzebuję zareklamować zakupiony u Was produkt. W jaki sposób mam to zrobić?

Każdy produkt w naszym sklepie jest objęty 2-letnią rękojmią. Aby złożyć reklamację, wypełnij protokół reklamacyjny. Znajdziesz go tutaj. Upewnij się, że dane w formularzu są poprawne. Pozwoli nam to szybciej zweryfikować zgłoszenie. Zapakuj reklamowany towar wraz z wypełnionym protokołem. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu towaru, by w transporcie nie uległ on zniszczeniu. Reklamowany towar powinien być czysty. Przesyłkę wyślij na adres:
Larix Janusz Pieła S.K.A.
Dział Reklamacji
ul. Bielska 1124
43-374 Buczkowice


16. W przesyłce mam inny produkt niż zamawiany, co zrobić?

Napisz do nas na adres maindl@meindl.pl, podaj numer zamówienia, załącz zdjęcie pomylonego produktu wraz z krótkim opisem sytuacji. Sprawdzimy ponownie zamówienie i skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej w celu weryfikacji zamówienia i ewentualnej wymiany produktów. W przypadku wymiany zamówimy kuriera, który w dogodnym dla Ciebie terminie dostarczy pomylone produkty i odbierze niewłaściwą paczkę.


17. Czy można odłożyć wysyłkę zamówienia na późniejszy termin?

Taka opcja jest możliwa, tylko w momencie gdy towar nie został jeszcze spakowany i przekazany kurierowi. Jeśli zamówienie jest na etapie realizacji, skontaktuj się z BOK. Sprawdzimy na jakim etapie jest Twoje zamówienie i potwierdzimy możliwość jego wstrzymania. Informacja umieszczona w Uwagach do zamówienia nie gwarantuje wstrzymania nadania paczki.


18.  Potrzebuję pilnie otrzymać przesyłkę. Czy da się coś w tej spawie zrobić?

Zależy nam na tym, aby nasi klienci otrzymywali swoje zamówienia możliwie jak najszybciej. Dlatego większość zamówień złożonych w dzień roboczy do godziny 12:00 wysyłamy jeszcze tego samego dnia. W każdym przypadku paczki są wysyłane do klientów w czasie nie dłuższym niż 48h od zamówienia. Wysyłki towaru realizowane są w dni robocze i uzależnione są od wybranej opcji płatności i dostaw. W przypadku pilnych wysyłek prosimy o kontakt z BOK. Pracownik sprawdzi możliwości realizacji zamówienia i poinformuje klienta. 


19. Czy wysyłacie zamówienia za granicę?

W celu wysyłki za granicę prosimy skontaktować się z BOK. Osoba odpowiedzialna za zamówienia sprawdzi aktualne ceny wysyłek zagranicznych i poinformuje klienta o nich. Zamówienia z wysyłką za granicę realizujemy tylko z opcją przedpłaty.


20. Czy jest możliwość odbioru osobistego? 

Tak. Można złożyć zamówienie przez stronę meindl.pl z opcją odbioru osobistego. Takie zamówienie można opłacić z góry bądź wybrać opcję płatności przy odbiorze. Dajemy możliwość opłacenia zamówienia kartą bądź gotówką. Jak tylko zamówienie będzie skompletowane, poinformujemy klienta drogą mailową o możliwości odbioru. Takie zamówienie można odebrać do 7 dni. 


21. Czy mogę uzyskać dodatkowy rabat do mojego zamówienia ?

Podczas składania zamówienia można zapisać się do naszego newslettera, który daje jednorazowo 15% rabatu. Dodatkowo prowadzimy różne akcje promocyjne - zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz social mediów.


22. Zdarły się podeszwy w moich butach a skończyła się gwarancja, co moge zrobić?

Te elementy oraz inne można naprawić, a buty mogą służyć przez kolejne lata. Jako nieliczni świadczymy naszym klientom odpłatny serwis pogwarancyjny. Buty poddawane są serwisowi bezpośrednio w siedzibie Meindl w Niemczech. Więcej informacji tutaj